Kup BiH

Revanš duel četvrtfinala: Široki izbacio Velež i prošao u polufinale

Fudbaleri Širokog Brijega izbacili su Velež u četvrtfinalu Kupa BiH i plasirali se u polufinale.

Široki je u prvom duelu slavio sa 2:1, a danas je u revanš susretu odigranom na stadionu “Rođeni” pobijedio rezultatom 3:2 i potvrdio plasman dalje.

Gosti iz Širokog su sjajno otvorili današnji meč i nakon 20 minuta igre imali dva gola prednosti.

Prvo je Chinedu u 15. minuti zabio za 0:1, da bi šest minuta kasnije Kpan udvostručio vodstvo.

Ipak, Velež je do kraja prvog poluvremena uspio poravnati rezultat.

Strijelac oba gola bio je gruzijski ofanzivac Guliashvilli i to u 32. te 43. minuti.

Velež je od 73. minute igrao sa igrače manje jer je glavni sudija Aleksandar Njegomirović pokazao drugi žuti karton Domiću.

Njegomirović je u 91. minuti dosudio prilično sumnjiv penal za goste, a Lukić je bio siguran sa bijele tačke i postavio konačnih 2:3.

Podsjetimo, plasman u polufinale Kupa BiH izborili su Zrinjski, Sloga Meridian i Borac.

Inače, Velež i Široki će već u nedjelju igrati utakmice 23. kola PL BiH.

Velež dočekuje Igman, a Široki Brijeg će gostovati Posušju.