Ronaldo i saigrači okončali makedonski san. Ibrahimović se oglasio nakon poraza Švedske

Selekcije Poljske i Portugala izborili su plasman na FIFA Svjetsko prvenstvo "Katar 2022" nakon finalnih mečeva finala play-offa, javlja Anadolu Agency (AA).

Reprezentacija Portugala je u Portu pobijedila selekciju Sjeverne Makedonije 2:0. Golove za Portugal, koji je prevodio Cristiano Ronaldo, postigao je Bruno Fernandes u 32. i 65. minuti.

Fudbaleri Poljske u Chorzowu su savladali Švedsku također rezultatom 2:0, a strijelci su bili Robert Lewandowski u 49. i Piotr Zielinski u 73. minuti. Kod Šveđana je u finkišu meča igrao i Zlatan Ibrahimović.

"Svi su razočarani. To je normalno kada se gubi. Svi žele igrati na Svjetskom prvenstvu, ali to se nažalost neće dogoditi.

Ovo je bio izjednačen meč. U prvom poluvremenu smo imali neke prilike u kojima smo mogli zabiti. Imali su i oni. U drugom poluvremenu su zabili rano, a mi smo ostali u lovu. Moglo je isto tako završiti i našom pobjedom", rekao je Ibrahimović.

Posljednji putnik u Katar iz Evrope bit će poznat u junu, kada Vels dočekuje boljeg protivnika iz utakmice Škotska - Ukrajina. Taj susret odgođen je na tri mjeseca zbog rata u Ukrajini.​​​​​​​

Žrijeb grupa za Svjetsko prvenstvo na rasporedu je u petak, 1. aprila u Dohi.