premijer liga

Sarajevo se provuklo u Gabeli, Ajdin Hasić spasio bordo klub poraza

Domaćin je sjajno igrao i poveo sa čak 2:0

Fudbaleri Sarajeva uspjeli su osvojiti bod na vrućem gostovanju u Gabeli, gdje ih je u historijskom meču za domaće igrače i navijače, prvi pod reflektorima, dočekala ekipa GOŠK-a.

Domaćin je sjajno igrao i poveo sa čak 2:0. Prvi pogodak postigao je Nihad Šero u 41. minuti. Na 2:0 u 57. minuti povisio je Filip Mihaljević.

Međutim, na oduševljenje velikog broja navijača Sarajeva, koji su bodrili bordo klub na gostovanju u Gabeli, gosti su uspjeli anulirati zaostatak.

Junak u redovima kluba s Moševa bio je novalija Ajdin Hasić. Nekadašnji igač zagrebačkog Dinama i mladi reprezentativac BiH za samo tri minute, od 63. do 66., dva puta se upisao u strijelce i spasio poraza svoju ekipu.

Ovo su ofanzivnom igraču bili prvi golovi za Sarajevo. Meč je igran u okviru šestog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Sarajevo sada ima deset bodova iz pet mečeva. GOŠK jwe na pet bodova iz šest utakmica.