Sarajevo ubjedljivo protiv Leotara, izjednačilo se po broju bodova sa Željezničarom

Ekipa Sarajeva je danas ostvarila pobjedu u Trebinju nad Leotarom u susretu 26. kola m:tel Premijer lige BiH.

Meč na stadionu Police bolje otvaraju domaćini. Već poslije sedam sekundi igre Leotar je dobio korner, a na kraju je iz odlične pozicije Prusina šutirao preko gola.

U četvrtoj minuti je iz slobodnjaka s 30 metara šutirao Handžić, ali nije to zabrinulo Dizdarevića.

Nedugo nakon toga je Milović sjajno skočio nakon kornera, ali nije uspio pogoditi.

Sarajevo je nakon 25 minuta igre preuuzelo inicijativu i iz prve prave akcije stiglo do vodstva.

Odlično se snašao Džafić na desnoj strani i proigrao usamljenog Ziljkića, koji s deset metara matira Puletića!

U 40. minuti je zbog igranja rukom poništen gol Avramovskog, koji je divno pogodio s ivice šesnaesterca. U 44. minuti Avramovski sjajno petom proigrava Ziljkića, ali njega u situaciji jedan na jedan zaustavlja Puletić.

Nakon toga je šansu na drugoj strani imao Handžić, ali ga je zaustavio Šerbečić.

Bordo tim je udvostručio vodstvo u 59. minuti. Vrančić je izveo korner, Martinović skočio najviše i pogodio za 0:2.

Zatim je Čataković propustio dvije prilike, a na drugoj strani pokušaj Šipovca odbranio je Dizdarević. Upravo je Šipovac pokušao iznuditi jedanesterac i pao u šesnaestercu tokom jednog solo-prodora, ali sudija Marić je samo odmahnuo.

Pet minuta prije završetka meča pravu majstoriju izveo je rezervista Renan Oliveira. Sjajnim udarcem sa više od 20 metara Brazilac je matirao Puletića za ubjedljivih 0:3.

Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao. S ovim trijumfom bordo tim se izjednačio po broju bodova s petoplasiranim Željezničarom i itekako ostao u trci za Evropom, dok je Leotar na predzadnjem mjestu i čeka ga nastavak grčevite borbe za opstanak.

Leotar – Sarajevo 0:3 (Ziljkić 31’, Martinović 59’, Renan 85’)

Stadion Police u Trebinju. Glavni sudija: Dražen Marić (Bijeljina).

LEOTAR: Puletić, Milović, Cmiljanović, Đajić, Čubrilo, Prusina, Čavić (Karić), Stanojević (Milakovič), Aćimović (Georgiev), Handžić (Spajić), Šipovac.

SARAJEVO: Dizdarević, Mulalić, Martinović, Šerbečić, Čirjak, Jelić Balta (T. Ramić), Vrančić (Trako), Avramovski (Nurković), Ziljkić, Džafić (Varešanović), Čataković (Renan).