Senzacija sezone u tenisu. Mađarski kvalifikant izbacio prvog igrača svijeta

Mađarski teniser Fabian Marozsan (ATP, 135.) pobijedio u šesnaestini finala ATP Masters 1000 turnira u Rimu Španca Carlosa Alcaraza sa 6:3, 7:6.

Tako je ostvario najšokantniji rezultat ove sezone na ATP Touru s obzirom na to da je izbacio prvog igrača svijeta.

Alcaraz je bio veliki favorit prije dvoboja. Međutim, mađarski kvalifikant je odigrao meč života te uz slabiju predstavu Španca došao do ogromne pobjede.

U prvoj dionici napravio je jedan brea. To mu je bilo dovoljno za osvajanje seta sa 6:3. Alcarazu nije dozvolio nijednu break priliku.

U drugom setu obojica su tenisera napravila po jedan break te je odluka pala u 13. igri.

Poveo je tamo Alcaraz sa 4:1. Međutim, Marozsan je pronašao snage za preokret te slavio nakon jednog sata i 42 minuta igre.

Ovo je prvi nastup za Marozsana u glavnom žrijebu nekog ATP turnira, kao i na Masters 1000 turniru.

U osmini finala Marozsan će igrati protiv hrvatskog tenisera Borne Ćorića.