Nova senzacija na SP u Kataru! Čudesni Japanci preokretom šokirali Nijemce za 8 minuta

Japanci u Kataru šokirali Nijemce preokretom

Svjetsko prvenstvo u Kataru donijelo nam je novu senzaciju.

Njemačka je upravo izgubila vodstvo protiv Japana koji je uspio preokrenuti rezultat u svoju krosti!

Prvo je Njemačka povela preko penala.

Raum je dobio loptu u šesnaestercu, okrenuo se, a Gonda ga je srušio i onda još jednom pao na njega i sudac Ivan Barton iz Salvadora je dosudio penal.

Šutirao je Ilkay Gundang koji je rutinski izveo penal. Poslao je golmana u jednu, a loptu u drugu stranu. To mu je bio 17. gol za reprezentaciju.

U drugom poluvremenu nastaje preokret.

U 75. minuti Japanci izjednačavaju.

Ito je pucao s lijeve strane, Neuer sjajno odbranio, ali samo do Ritsua Doana koji odbijanac sprema u gol za 1:1. Doan je u igru ušao prije samo četiri minute.

Nakon osam minuta ponovo šok za Nijemce.

Itakura je iz slobodnog udarca na svojoj polovici poslao dugu loptu iza njemačke odbrane koja je potpuno zaboravila Takumu Asana koji bježi Schlotterbecku i gotovo iz mrtvoga ugla zakucava loptu pod gredu za 1:2.

Ovo je druga senzacija na SP u Kataru. Argentina je zaslužna za prvi šok kada su izgubuli od Saudijske Arabije.