Konferencijska liga

Svi u Aston Villi, ali i šire, od večeras znaju za Zrinjski: “Plemići” se sjajno držali do 94. minute i onda primili gol

Zrinjski nesretno poražen na Villa Parku sa 1:0

U okviru 2. kola Konferencijske lige, večeras su se na Villa Parku sastali domaća Aston Villa i mostarski Zrinjski.

Nakon uvodnog ispitivanja snaga, prvi su zaprijetili domaćini, ali je najbolju priliku u prvom poluvremenu ipak imao Zrinjski.

Igrala se 15. minuta kada je najbolji igrač mostarske ekipe Nemanja Bilbija imao sjajnu priliku, ali je njegov šut odbranio golman "Vilenjaka" Martinez.

Pri rezultatu 0:0 se i otišlo na odmor, a onda su u nastavku domaćini pokušali ibaciti u brzinu više.

U 54. minuti glavni sudija meča pokazao je na bijelu tačku u korist Aston Ville, ali je nakon pregleda VAR-a ta odluka ipak poništena, pa je ostalo 0:0.

Junak večeri bio je golman Zrinjskog Marić, koji je u nekoliko navrata bravuroznim intervencijama spasio gol "Plemića". Pogotovo se istaknuo u u 70. minuti, kada je pokušao Tillemans, ali Marić nije dao lopti u mrežu.

I, kada se očekivalo da će susret završiti bez golova, u 94. minuti Marić je konačno savladan, a strijelac je bio J. McGinn.

Aston Vila: Martinez, Diego Karlos, Konsa, Mekgin, Tilemans, Dinj, Lengle, Zaniolo, Duran, Bejli, Dendonker.

Zrinjski: Marić, Čanadžija, Čorluka, Radić, Ivančić, Hrvanović, Ćuže, Jakovljević, Tičinović, Senić, Bilbija.