Topnicima titula klizi iz ruku: Arsenal kod kuće remizirao s ‘fenjerašem’

Arsenal utakmica

Arsenal je večeras napravio veliki kiks na svom Emiratesu, spašavao bod u meču protiv posljednjeplasiranog Southamptona u susretu 32. kola Premiershipa .Gosti su poveli već u prvoj minuti, nakon velike greške golmana Ramsdalea, koji je praktično dodao loptu Carlosu Alcarazu, a Argentinac je zatim rutinski zatresao mrežu.

Prednost Southamptona je udvostručio Theo Walcott u 14. minuti, da bi Gabriel Martinelli šest minuta kasnije smanjio na 1:2.

Hrvatski reprezentativac Duje Čaleta-Car pogodio je u 66. minuti za 1:3.

Arsenal se zatim propisno ispromašivao, rezultat se nije mijenjao do 88. minute, kada je prelijepim šutem Martin Odegaard smanjio na 2:3. Potom je Bukayo Saka u prvoj minuti nadokande jedan “odbijanac” pospremio u mrežu – 3:3!

Ispostavit će se da je to konačan rezultat. Na kraju Arsenal čak nije imao ni sreće, jer je Trossard pogodio prečku u samom finišu utakmice.

Težak udarac za Topnike, kojima titula klizi iz naručja. Imaju pet bodova više od Manchester Cityja, ali Građani sada imaju dvije utakmice manje i kontrolišu svoju sudbinu.