United otkinuo bod Chelseaju, Ronaldo ušao s klupe

Chelsea i Manchester United remizirali su u derbiju 13. kola engleske Premier lige na Stamford Bridgeu, a meč je završen rezultatom 1:1.

Michael Carrick privukao je veliku pažnju jer je utakmicu počeo sa Cristianom Ronaldom na klupi. Plavci su kontrolisali igru u prvom dijelu, a imali su neke dobre šanse preko Calluma Hudson-Odoija i Antonija Rudigera, ali mreže su ostale mirovati do odmora.

Nakon pet minuta igre u drugom dijelu Jorginho je napravio veliku grešku, a Jadon Sancho je pogodio za vodstvo Crvenih đavola od 0:1. Bio mu je to prvijenac u Premier ligi. Timo Werner je prijetio u nastavku, a u 68. minuti dosuđen je penal za Plavce. Isti je realizovao Jorginho za 1:1.

Chelsea je bio opasniji i u drugom poluvremenu, a novu šansu Werner je imao u 79. minuti. Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao, a vrijedi dodati da je Ronaldo priliku sa klupe dobio u 64. minuti kada je zamijenio Sancha.