Vaha upisao novu pobjedu, a onda u nevjerici gledao šta mu pred očima govori jedan novinar

Reprezentacija Maroka prije dva dana je pobijedila Sudan sa 3:0 u susretu 5. kola kvalifikacija za odlazak na Svjetsko prvenstvu.

Junak pobjede je napadač Ferencvaroša Ryan Mmaee koji je postigao dva gola, a prvi je zabio već nakon tri minute za prednost od 1:0.

Ovim rezultatom se otišlo na odmor, da bi Mmaee u 63. minuti svojim drugim pogotkom povećao prednost na 2:0. Točku na i stavio je Louza pogotkom za konačnih 3:0 u trećoj minuti nadoknade.

Vahid Halilhodžić s Marokom je odavno je osigurao plasman u finalnu rundu natjecanja, a u ovoj grupi ima svih pet pobjeda i gol-razliku 17:1.

Iako u 19 utakmica ima samo jedan poraz, Vaha nema podršku novinara u Maroku jer je izbacio Hakima Ziyecha i Noussaira Mazraouija iz reprezentacije.

Tako se poslije pobjede jedan novinar usudio reći sljedeće Vahi:

"Nemam vas šta pitati samo vas molim da kažete igračima da ne vraćaju loptu tako često nazad", rekao je novinar, a Halilhodžić nije mogao vjerovati šta čuje.

Halilhodžić je priznao da njegov tim nije igrao kvalitetan fudbal protiv Sudana.

"Nismo bili konstantni. Previše smo gubili lopte u sredini i bolje bi bilo da samo više igrali po stranama. Sretan sam zbog pobjede, ali ne zbog igre", istakao je Halilhodžić.