PRIJATELJSKA UTAKMICA

Vinicius s leđa udario Laportea. Španac ga ismijao objavom

Španija i Brazil odigrali su 3:3 u prijateljskoj utakmici na Santiagu Bernabeuu. Španija je povela 2:0 golovima Rodrija u 12. minuti iz penala te Danija Olma u 36., a Brazil je preko Rodryga pogodio za 2:1. Brazilsko čudo Endrick zabio je u 50. za izjednačenje, a Rodri je iz novog penala u 87. donio vodstvo Špancima.

Vinicius plakao na presici

Ipak, Lucas Paqueta u 97. pogađa iz penala za konačnih 3:3. U ovoj utakmici Brazilce je kao kapiten predvodio Vinicius Junior, koji je igrao do 71. minute, kada ga je zamijenio Douglas Luiz. Vinicius je plakao na presici uoči utakmice nakon pitanja o rasizmu te rekao da on samo želi igrati nogomet.

Odgurnuo Laportea

No svejedno je upao u nove probleme. Naime, imao je okršaj sa španskim stoperom Aymericom Laporteom (29). U jednom trenutku Vinicius je prišao Laporteu s leđa i malo ga udario, a Laporte ga je potom odgurnuo. Taj je Viniciusov potez postao materijal za sprdnju na društvenim mrežama, a fanovi su pisali: "On želi samo igrati nogomet."

Laporte mu odgovorio

Sve to došlo je i do Laportea, igrača Al Nassra, koji je podijelio video i napisao: "A možda je samo želio plesati?" Time Laporte ismijava Viniciusa, kojem su mnogi zamjerali što pogotke proslavlja brazilskim plesom. Za mnoge taj ples predstavlja ponižavanje protivnika.