West Ham slavi Jarroda Bowena, Čekićari su osvojili Konferencijsku ligu!

Fudbaleri West Ham Uniteda osvojili su Konferencijsku ligu nakon što su večeras u Pragu pobijedili Fiorentinu 2:1.

Prvo poluvrijeme nije donijelo golove, ali jeste jedan ozbiljan incident. Navijači engleskog tima su pogodili flašom u glavu kapitena Fiorentine Cristiana Biraghija i utakmica je prekinuta na nekoliko minuta. Biraghiju je ukazana pomoć i vratio se na teren.

U drugom poluvremenu West Ham dobija penal u 62. minuti, a siguran s bijele tačke je Benrahama. Slavlje ekipe iz Londona je ipak kratko trajalo jer svega pet minuta kasnije Bonaventura na asistenciju Gonzaleza poravnava na 1:1.

Kada se mislilo da utakmice ide u produžetke, desio se Jarrod Bowen. Sjajni napadač West Hama u 90. minuti pogađa na asistenciju Paquete za veliko slavlje svog tima.

Inače, utakmici su prethodili veliki navijački neredi pa je 15 navijača Fiorentine propustilo susret jer su uhapšeni.