Zrinjski melje sve pred sobom: Potop Tuzla Cityja, pukla je petarda

Danas su se uokviru 24. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine sastali su se HŠK Zrinjski i FK Tuzla City. Zrinjski je ponovo pokazao fantastičnu formu i pregazio goste sa čak 5:0.

Iako je većim dijelom susreta padala kiša to nije omelo briljantne fudbalere Zrinjskog. Domaći su u vodstvo došli u 33. minuti kada je za 1:0 pogodio Mario Tičinović. S tim rezultatom se otišlo na odmor.

I onda, u drugom poluvremenu katastrofa za Tuzla City, za 2:0 pogodio je Nemanja Bilbija u 51. minuti, a onda Deset minuta kasnije,  sjajni Bilbija je ponovo strijelac

U 72. minuti susreta mladi Danilo Šipovac pogodio je za 4:0, a nevjerovatni Bilbija je ovaj put bio asistent. Za petardu i potpuni potop Tuzla Cityja zaslužan je rezervista Ivan Jukić koji je, nakon jednog lijepog poteza, pogodio mrežu gostiju.

Zrinjski ostaje na liderskoj poziciji i sada imaju 63 boda, dok Tuzla City ostaje drugoplasirani tim sa 44 osvojena boda.