kup bih

Zrinjski “otopio” Čelik. Plemići slavili sa 6:0

Fudbaleri Zrinjskog savladali su u Zenici ekipu Čelika sa 6:0 u šesnaestini finala Kupa Bosne i Hercegovine.

Nadali su se igrači i navijači iz Zenice da će moći napraviti iznenađenje kao od prošle godine kada su u Kupu bili bolji od Sarajeva, ali je već odmah na početku ovog duela bilo jasno da od toga neće biti ništa.

Već u sedmom minutu Franko Sabljić je doveo Zrinjski u prednost od 1:0, da bi tri minuta kasnije Anton Maglica udvostručio prednost na 2:0.

Matija Malekinušić je povećao vođstvo svog tima na 3:0 u 23. minutu, a četvrti gol na utakmici pao je u 32. minutu, kada ga je postigao Sabljić. Već u 35. minutu Sabljić je došao do het-trika, a Zrinjski do prednosti od 5:0.

Nastavio je Zrinjski s napadima iako su imali ubjedljivu prednost, dok domaći tim nije mogao ozbiljnije da ugrozi gol rivala. Velika šansa je bila u 75. minutu kada je Antonio Prskalo šutirao s par metara, ali je pogodio prečku.

Na samom kraju utakmice dogodio se i najljepši trenutak utakmice kada je s vrha šesnaesterca Petar Mišić zatresao mrežu rivala za konačnih 6:0.