Premijer liga BiH

Zrinjski sa deset igrača uzeo bod u Posušju

Fudbaleri Posušja i Zrinjskog podijelili su bodove na Mokrom docu u okviru 12. kola Premijer lige BiH, a konačan rezultat glasio je 2:2.

Gosti iz Mostara su već u 2. minutu meča došli do vodstva, kada je glavom pogodio Nemanja Bilbija nakon centaršuta Marija Ćužea u peterac domaćeg tima.

U nastavku je Posušje u 24. minutu stiglo do izjednačenja kada je Ivan Marić glavom postigao pogodak.

Ipak, u 34. minutu je mostarski tim došao do novog vodstva, a ovoga puta je Bilbija bio u ulozi asistenta, dok je Antonio Ivančić nakon povratnog pasa zakucao loptu pod prečku.

Zrinjski je u 45. minutu ostao sa igračem manje, pošto je Tarik Ramić napravio veliku glupost i rukom namjerno po glavi udario Karla Kamenara, pa je dobio direktan crveni karton. Samo dva minuta nakon toga Dominik Begić postiže gol za Posušje nakon odlične asistencije upravo Kamenara za 2:2, što će se pokazati i kao konačan rezultat.