ATP turnir u Banjoj Luci: Lajović porazio Kecmanovića i zakazao finale protiv Rubljova

Srbijanski teniser Dušan Lajović drugi je finalista ATP turnira "Srpska Open" koji se održava do 23. aprila u Banjoj Luci, nakon što je danas u drugom polufinalnom meču slavio protiv sunarodnjaka Miomira Kecmanovića.

Vrlo tvrd prvi set između dvojice srbijanskih tenisera, no Kecmanović je na kraju bio bolji završivši ga u svoju korist rezultatom 6:2. Kecmanović je u drugom setu vodio 5:4 i imao priliku da riješi meč, no Lajović se "nije dao" te najprije izjednačio na 5:5, a potom i prešao u vodstvo 6:5. Kecmanović je uspio izjednačiti na 6:6, a Lajović je u tie-breaku meč odveo u treći set.

U trećem setu dosta bolja i konkretnija igra Lajovića. Bilo je katastrofalnih grešaka na obje strane, no Lajović u vrlo dramatičnoj završnici, nakon tačno tri sata igre, uspijeva pobijediti rezultatom 6:4, ukupno po setovima 2:1.

Lajović se u sutrašnjem finalnom susretu ATP turnira sastaje s ruskim teniserom Andrejem Rubljovim, koji je u današnjem prvom polufinalu izbacio Slovaka Alexa Molcana.

"Srpska Open 2023" je ATP turnir iz serije 250, koji se ove godine održava u Banjoj Luci nakon dvije uzastopne godine održavanja u Beogradu, glavnom gradu Srbije.