Barcelona ponizila Real u Madridu, nestvarna igra Aubameyanga i ekipe

Barcelona je u velikom derbiju 29. kola La Lige pregazila Real na Santiago Bernabeu 4:0 i nanijela mu jedan od najtežih poraza u Clasicu. Aubameyang je zabio dva gola, a po jedan Araujo i Torres, no ekipa Carla Ancelottija dobro je prošla sa samo četiri primljena gola.

Katalonci su ovom pobhedom ostali na trećoj poziciji sa 12 bodova manje od Reala uz jedan meč manje, pa još uvijek gaje malu nadu da mogu do čuda i titule do kraja sezone.

Od samog starta je bilo jasno da će ovo biti velika noć Barcelone. Riješeni da dokažu da je sve sa početka sezone prošlost i da su spremni da se nadmeću sa najvećima, igrači Barcelone su ubacili u mašinu fudbalere Reala.

Do 29. minuta nismo vidjeli golove, a onda se se sve otvorilo.

Dembele je prošao sjajno po desnoj strani i ubacio loptu u kazneni prostor gdje je igrač utakmice Aubameyang sproveo u mrežu glavom za 1:0.

Samo devet minuta kasnije je bilo 2:0.

Barcelona je imala korner, a potpuno sam na petercu je ostao Araujo koji je glavom zakucao loptu u mrežu.

Mogla je Barcelona i prije odmora da povede sa 3:0, ali su se Madriđani spasili jer je Aubameyang bio neprecizan.

Već na startu drugog poluvremena Ferran Torres je promašio veliku šansu kada je izašao sam ispred Courtoisa i šutirao pored gola, ali je dva minuta kasnije bio precizan.

Majstorski mu je asistirao petom Aubameyang i ovoga puta Torres nije promašio.

U 53. minutu vidjeli smo i jednu čudnu situaciju poslije koje je Barcelona povećala prednost.

Aubameyang je pobjegao odbrani Real Madrida, a pomoćnik rekao da je u pitanju offside. Sudija je pustio da se igra nastavi, napadač Barce postigao gol koji je posle gledanja VAR-a priznat.

Mogao je Aubameyang i do het-trika nekoliko minuta kasnije jer je bio u još jednoj ogromnoj prilici i ponovo bio sam ispred golmana Courtoisa, ali je završnica izostala.

Do kraja meča videli smo i veliki promašaj Dembelea koji se izbori za loptu i sa peterca šutirao pored gola.