Dva penala i autogol: Bez pobjednika u milanskom derbiju

Prvi milanski derbi u sezoni završio je bez pobjednika. U utakmici 12. kola između Milana i Intera bilo je 1:1.

Inter je poveo u 11. minuti iz kaznenog udarca kojeg je izborio i realizirao Hakan Calhanoglu, igrač koji je proveo četiri sezone u Milanu da bi uoči ove sezone potpisao za Inter.

Na 1:1 poravnao je autogolom Stefan de Vrij, da bi u 27. minuti Inter dobio i drugi jedanaesterac. Odluka da promijeni izvođača pokazala se loša jer je Tatarusanu obranio udarac Lautara Martineza. U drugom poluvremenu nije bilo promjene rezultata. Edin Džeko zbog povrede je morao napustiti igru u 76. minuti, a Rade Krunić igrao je do 84. minute.

Milan je i dalje bez poraza u ligi, no propustio je priliku prestići Napoli koji je danas remizirao s Veronom 1:1. Inter je treći i za vodećim dvojcem zaostaje sedam bodova.