Dijamant golom odlučio derbi. Edin Džeko vratio Inter u utrku za prvaka Italije!

Inter i Milan edin džeko slavi na stadionu dres

Edin Džeko bio je večeras strijelac za Inter!

Naš reprezentativac je u 56. minuti doveo Inter u vodstvo u derbiju italijanske nogometne Serije A protiv Napolija (1:0). Bio je to golo koji je odlučio pobjednika.

Edin Džeko: Pogodio glavom

Džeko je sjajno reagirao nakon ubačaja Federica Dimarca. Silovitim udarcem glavom golgeter reprezentacije Bosne i Hercegovine pogodio je mrežu Napolija.

Tako je naš reprezentativac produžio niz na tri utakmice zaredom u kojima je u Seriji A pogađao mrežu protivnika. Prije dva kola, postigao je pogodak protiv Bologne, a potom dva u duelu sa Atalantom.

Dijamantu je ovo bio sedmi ligaški pogodak ove sezone.

Kapiten “Zmajeva” ove sezone igra odlično u dresu kluba iz Milana. Zabio je do sada deset golova i zabilježio četiri asistencije u 22 meča u svim takmičenjima.

Edin je teren napustio u 76. minuti u ovacije sa tribina domaćih navijača.

Ovaj večerašnji susret bio je veoma bitan. Gost Interu bio je vodeći Napoli. Bio je ovo prvi susret u nastavku sezone, nakon pauze zbog Svjetskog prvenstva u Kataru.

Nakon 16 odigranih mečeva, Napoli je vodeći sa 41 bodom u šampionatu Italije. Protiv Intera je pretrpio prvi poraz u sezoni.

Pobjeda za priključak vrhu

Inter je prije derbija bio peti sa čak 11 bodova manje. No, nakon pobjede, ovaj bi meč mogao biti prekretnica za Inter. Džekina ekipa je sa nova tri boda uhvatila priključak sa vrhom tabele.

Drugoplasirani Milan se današnjom pobjedom u gostima nad Salernitanom (2:1) približio Napoliju na minus 5. Rafael Leao (10. minut) i Sandro Tonali (15) bili su strijelci za Rossonere.

Federico Bonazzoli (83) ublažio je poraz Salernitane.