Jurić ponizio Radonjića na velikom derbiju: Očito nisam uspio napraviti fudbalera od njega

Sinoć je u Torinu odigran gradski derbi, u kojem je Juventus savladao Torino sa 4:2. Viđeno je dakle dosta uzbuđenja, ali meč je obilježila i situacija sa srbijanskim fudbalerom Nemanjom Radonjićem, koji će ovu utakmicu željeti što prije zaboraviti. Naime, Radonjića je trener Torina Igor Jurić uveo u igru u 60. minuti, a odlučio ga je izvesti već u 76.!

Razočarao ga je pristup Radonjića, posebno kod gola koji je u 71. minuti postigao Bremer za 3:2, što je i prelomilo utakmicu.

Došlo je tom prilikom i do svađe između Jurića i Radonjića kraj aut linije. Hrvatski stručnjak je o svemu govorio nakon derbija.

“Postoje stvari koje mi je teško da razumijem. Prema mom mišljenju, kod njega postoji potpuni nedostatak poštovanja prema ovoj igri. Imao je svoje zadatke, ušao u igru i odmah počeo da radi neke druge stvari. To znači da nisi koncentrisan.

Ovaj dečko ima talenat, ali očigledno je da za ovih šest mjeseci zajedničkog rada nisam uspio da napravim fudbalera od njega… Prilikom kornera igrač mora da bude prisutan i spreman. Može da reaguje dobro ili loše, ali mora da bude na svojoj poziciji. Nama se često dešava da nismo koncentrisani, nekada to prođe bez kazne, ali danas smo platili”, rekao je Jurić.