LeBron i Lakersi izborili meč loptu, NBA prvaci pred eliminacijom

Rezervni bek Lonnie Walker postigao je svih svojih 15 poena u fenomenalnoj posljednjoj četvrtini, a njegovi Los Angeles Lakersi savladali (104:101) Golden State Warriorse.

Tako su domaći "Jezerani" poveli sa 3:1 u seriji na četiri pobjede protiv aktuelnih NBA prvaka. "Ratnike" samo još jedan poraz dijeli od eliminacije u polufinalu Zapadne konferencije.

Lakersi sjajni kao domaćini

LeBron James zabio je 27 poena, Anthony Davis je dodao 23 uz 15 skokova za sedmorangirane Lakerse. Oni su osmom uzastopnom domaćom pobjedom, računajući od marta, došli do ruba finala Zapada.

Los Angeles je nadjačao treći triple-double u play-off karijeri beka Warriorsa Stephena Curryja, najviše zahvaljujući Walkeru, koji je izvršio enorman utjecaj nakon što se vratio u rotaciju Lakersa u ovoj seriji.

Prethodno je bivši starter ostao na klupi posljednjih sedmica. Walker je pogodio 6 od 9 šuteva u posljednjoj četvrtini, uključujući šut kojim su Lakersi preuzeli vodstvo.

Curry je imao 31 poen, 10 skokova i 14 asistencija u svom 13. triple-doubleu u karijeri za branitelje naslova Warriorse.

Izazov za Warriorse

Oni će tek drugi put u historiji franšize pokušati nadoknaditi zaostatak od 1:3 u seriji kako bi nastavili s odbranom naslova prvaka najjače svjetske košarkaške lige.

Golden Stateu to je već uspjelo u finalu Zapadne konferencije 2016. godine.

Peta utakmica igra se u srijedu navečer na parketu "Ratnika" u San Franciscu.

Na Istoku, Miami Heat je po treći put savladao New York Knickse (109:101) za prednost od 3:1 u polufinalu konferencije.