Liga nacija: Norveška pobijedila Srbiju, Švedska bolja od Slovenije

Večeras su odigrane utakmice prvog kola novog izdanja Lige nacija. U drugom, odnosno B rangu natjecanja odigrane su tri utakmice s obzirom na to da je ona između Albanije i Rusije otkazana. Te se dvije reprezentacije nalaze u grupi 2, u kojoj su također Island te Izrael.

Njihova utakmica završila je rezultatom 2:2. Za Izrael su zabili Abada u 25. i Weissman u 84. minuti, dok su kod Islanda pogodili Helgason u 42. i Sigurdsson u 53. minuti. U grupi 4 Švedska je s 2:0 golovima Forsberga, koji je zabio iz penala u 39. minuti, te Kuluševskog u 88. minuti pobijedila Sloveniju. Srbija je s minimalnih 1:0 poražena od Norveške, a jedini gol zabio je novi igrač Manchester Cityja Erling Haland.

U C rangu Lige nacija odigrao je pet utakmica. Kosovo je u grupi 2 pobijedilo Cipar 2:0, a Grčka je dobila Sjevernu Irsku 1:0. U grupi 4 su Bugarska i Sjeverna Makedonija odigrale 1:1, dok je Gruzija s 4:0 uvjerljivo nadigrala Gibraltar. U jedinoj utakmici grupe 2 D ranga Lige nacija Estonija je pobijedila San Marino 2:0.