Spektakl na Bernabeu: Nestvaran preokret Reala vrijedan finala Lige prvaka

123' - Kraj utakmice. Finale Lige prvaka: Real - Liverpool!

113' - Žuti karton za Zinčeka nakon starta na Rodrygu.

106' - Počeo je drugi produžetak.

105+2' - Kraj prvog produžetka.

105+1' - Fantastična odbrana. Foden je pucao glavom, ali Belgijac prekrasno brani.

Sjajna obrana Courtoisa! Foden je pucao glavom, ali Belgijac prekrasno brani.

101' - Sterling je startovao na Rodryga, Orsato mu je pokazao žuti karton.

94' - Real vodi 3:1. Karim Benzema je realizirao kazneni udarac. Madriđani imaju rezultat koji ih vodi u finale.

93' - Dias je srušio Benzemu, Orsato je pokazao na bijelu tačku. Pregledat će to još VAR.

91' + - Real vodi 2:1 i ima produžetke. Strijelac je još jednom Rodrygo. Carvajal je nabacio, Asensio prenio loptu glavom, a Rodrygo isto tako glavom zabio svoj drugi gol.

90' - Gooool! Real zabija za 1:1. Strijelac je Rodrygo. Camavinga je ubacio na drugu vratnicu, Benzema spustio, a Rodrygo zabio.

73' - Gooool! City je došao u vodstvo nakon sjajne akcije i asistencije Bernarda Silve. Majstorski je pogodio Ryiad Mahrez.

70' - Vinicius i Walker ostali su ležati nakon jednog duela. Čini se da je Walker izvukao deblji kraj.

Vinicius i Walker ostali su ležati nakon jednog duela. Čini se da je Walker prošao gore.

52' - Munjevit prodor Viniciusa po lijevoj strani. Brazilac je uputio povratnu loptu za Modrića koji je šutirao u blok.

46' - Kolosalna prilika za Real. Carvajal je ubacio za Viniciusa koji je ostao sam na drugoj stativi, ali je promašio cijeli gol.

47' - Kraj prvog poluvremena. Nema pogodaka na Santiago Bernabeu. Manchester City je bio nešto konkretniji u prvom dijelu, sa boljim šansama, no i Real je imao svoje prilike.

43' - Benzema je imao stopostotnu šansu, ali je šutirao preko gola. Sudija je svirao ofsajd.

39' - Foden je sjajno šutirao sa distence, no ponovo smo vidjeli fantastičnu interveciju Courtoisa.

32' - Casemiro živi na rubu žutog kartona. Brazilac je vukao Fodena za dres, ali sudija mu nije pokazao opomenu.

26' - Vinicius fauliran na ivici šesneasterca. Kroos je odlično šutirao, ali domaći su iz ove situacije izvukli samo korner.

23' - Nova prilika za City, šutirao je Jesus sa ruba šesnaesterca, a lopta je prošla malo iznad gola domaćeg golmana.

20' - Najbolja šansa na utakmici. Šutirao je Bernardo Silva nakon sjajnog dodavanja De Bruynea, ali Curtois je ponovo fantastično intervenisao.

18' - Odlična prilika za Real nakon panične reakcije u odbrani "Građana", šutirao je Vinicius, snažno, ali neprecizno.

15' - Snažan šut Kevina De Bruynea sa 20-ak metara, ali Curtois je bio siguran.

12' - Nova šansa za Real Madrid, ponovo je u prilici bio Benzema koji je na dodavanje Valverdea šutirao visoko iznad gola.

8' - Velika gužva na terenu, sukobili su se Laport i Modrić. Sudija Daniele Orsato odlučio je podijeliti po žuti karton obojici igrača koji su bili umješani u incident. Dosuđen je slobodan udarac za City, no šut Mahreza lagano je odbranio Thibaut Courtois. Više pogledajte OVDJE.

4' - Prvu ozbiljniju akciju na meču odigrao je domaćin, šutirao je Benzema na asistenciju Carvajala, ali je lopta otišla visoko preko gola.

3' - Prvi korener na meču za Manxhester City, ali je odbrana Reala uz puno poteškoća uspjela izbaciti loptu van šesnaesterca.

2' - Vinicius je sjajno probio po lijevom boku, te izborio prekršaj, no odbrana Cityja se uspješno odbranila.

1' - Počeo je polufinalni okršaj giganata evropskog fudbala na kultnom Santiago Bernabeu. Ko će se pridružiti Liverpoolu u finalu Lige prvaka?

Doček igrača Reala

Navijači Reala dočekali su svoje pulene na fantastičan način.

Sastav Reala

Sastav Cityja

Ederson - Walker, Dias, Laporte, Cancelo - De Bruyne, Rodri, Silva - Mahrez, Jesus, Foden

Real Madrid i Manchester City večeras se sastaju u meču koji mnogi nazivaju finalem prije finala. Prije sedmicu dana City je pokazao mnogo bolju igru, ali se Real u ludoj utakmici nije predavao i konstantno se vraćao u igru, te je na kraju kući u Madrid otišao sa podnošljivim jednim golom zaostatka.

Večeras će ova dva giganta evropskog kluba odmjeriti snage, a vidjet ćemo ko će proći na megdan Liverpoolu u finalu najelitnijeg evropskog nogometnog takmičenja.