Milan “peticom” ostao u utrci za Ligu prvaka. Krunić odigrao cijeli meč

Lakoćom su nogometaši Milana upisali domaću pobjedu u 36. kolu italijanske Serije A. Sa 5:1 je pobijeđena Sampdoria. Time je Milan prekinuo niz od tri poraza upisanih u Seriji A i evropskoj Ligi prvaka.

U prvom poluvremenu Milan je stvorio prednost od 3:1 nakon jednog gola Rafaela Leaa i dva Oliviera Girouda.

Na drugoj strani je strijelac bio veteran, 40-godišnji Fabio Quagliarella.

Raspucan je Milan bio u nastavku pa je Giroud tako kompletirao hat-trick. Pogodak je dodao i Brahim Diaz koji je opet bio zapažen u Milanovoj igri, prenose Sportske novosti.

U prvom poluvremenu je Španac upisao dvije asistencije. Cijeli meč za Rossonere je odigrao i reprezentativac Bosne i Hercegovine Rade Krunić.

Milan je ovom pobjedom ostao u igri za treće ili četvrto mjesto, koja vode prema plasmanu u Ligu prvaka iduće sezone.

Ima dva boda manje od Intera i bod manje od Lazija, ali te dvije ekipe tek moraju odigrati svoje mečeve ovog kola.

Sampdoria, posljednja ekipa na tabeli Serie A, već je od ranije budući drugoligaš i član Serie B.

U nedjelju će igrati Lecce - Spezia, Torino - Fiorentina, Napoli - Inter i Udinese - Lazio. U ponedjeljak će se 36. kolo zaključiti utakmicama Roma - Salernitana i Empoli - Juventus.

Napoli je odavno osigurao titulu sa 83 boda iz 35 mečeva.

Slijede Juventus sa 69 bodova (35 utakmica), Inter sa 66 (35), Lazio sa 65 (35), AC Milan sa 64 (36), Atalanta sa 61 (36), Roma sa 59 (35), Monza sa 52 (36)…