Modrić ušao u igru i spasio Real od poraza od Atletica

U susretu 23. kola La Lige na Santiago Bernabeuu veliki derbi igrali su Real i Atletico. Utakmica je završila 1:1. Gosti su poveli u 78. minuti s igračem manje. Strijelac je bio Jose Maria Gimenez, koji je nakon ubačaja Antoinea Griezmanna krasno zabio glavom.

Real je izjednačio u 85. minuti. Luka Modrić, koji je u igru ušao u 63. minuti, ubacio je iz kornera. Alvaro Rodriguez glavom precizno pogodio za izjednačenje. Modrić je do kraja utakmice dobio žuti karton, zbog kojeg neće moći igrati iduće kolo protiv Betisa.

Atletico je od 64. minute igrao s igračem manje. Nakon jednog auta u međusobnom naguravanju Angel Correa je rukom odgurnuo Antonija Rudigera, koji se srušio kao pokošen. Sudija je igraču Atletica pokazao izravni crveni karton iako je dojam da je odluka bila prestroga.