Na pomolu veliki skandal. Šefovi PSG-a Leonardo i Al-Khelaifi na poluvremenu vršili pritisak na sudiju Orsata!

Paris Saint Germain je sinoć pobijedio Real Madrid sa 1:0 u prvom meču osmine finala nogometne Lige prvaka zahvaljujući magiji Kyliana Mbappea u sudačkoj nadoknadi.

Međutim, domaćini nisu bili imuni na frustracije tokom večeri.

Prije nego što je dosuđen jedanaesterac u drugom poluvremenu (golman Reala Thibaut Courtois odbranio udarac Lionela Messija), PSG je bio frustriran suđenjem Danielea Orsata te su mu to jasno dali do znanja.

Kako prenosi Radio MARCA, gazda francuskog kluba Nasser Al-Khelaifi i direktor Leonardo su se spustili do terena na poluvremenu kako bi razgovarali sa italijanskim sucem.

"Al-Khelaifi i Leonardo su se spustili na poluvremenu kako bi izvršili pritisak na Orsata nakon njegovog suđenja u prvom poluvremenu", rekao je novinar Miguel Angel Toribio.

"Ljudi iz UEFA-e bili su tamo da o tome svjedoče."

Utakmica je bila "zaključana" na 0:0 sve do 94. minute kada je Mbappe pogodio za pobjedu PSG-a uoči revanša 9. marta u Madridu.

Orsato je vodio četiri utakmice Reala, a one su završile s dvije pobjede i dva poraza španskog kluba.