Prošlo je već 18 godina: Gol Ronaldinha koji se vječno pamti

Prošlo je već 16 godina otkad je odigrana jedna od najboljih utakmica Lige prvaka, a drugi gol Ronaldinha vječno ćemo pamtiti.

Prošlo je već 18 godina otkad je odigrana jedna od onih utakmica Lige prvaka koje ćemo još dugo pamtiti. S jedne strane velika Barcelona predvođena Ronaldinhom, a s druge strane mladi Jose Mourinho koji je spreman napraviti sve da nadoknadi 2-1 iz prve utakmice. Sudija? Veliki Pierluigi Collina.

Napad Chelseaja predovidila je srpsko-islandska kombinacija Eidur Gudjohnsen i Mateja Kežman. Preko bokova su harali Joe Cole i Damien Duff, a u sredini Frank Lampard i preteča N'Gola Kantea - Claude Makelele. Odbrambeni su baš bili po Mourinhovom 'guštu' - William Gallas, Ricardo Carvalho, Paulo Ferreira i John Terry, dok je gol čuvao Petr Čech.

Nekih imena iz Barce također se teško prisjetiti. Na golu je krenuo Victor Valdes, bekovi su bili Belletti i Van Bronckhorst, a stoperi Carlos Puyol i Oleguer. Vezni red su držali Xavi, Iniesta, Gerard i Deco, a u napadu Ronaldinho i Samuel Eto'o.

Svi preduvjeti za spektakularnu utakmici bili su tu, a igrači nas nisu razočarali.

A Chelsea je u utakmicu ušao uraganski. Već nakon 20 minuta semafor je pokazivao 3-0 (Gudjohnsen, Lampard, Duff), a onda do kraja poluvremena Ronaldinho zabija dvaput i prednost je poništena.

Drugi gol Ronaldinha vječno ćemo pamtiti.

Na kraju je Chelsea slavio 4-2. Prolaz je donio John Terry u 76. minuti.