Kvalifikacije za EP

Srbija u vrlo bitnom meču poražena od Mađarske u Beogradu

Fudbalska reprezentacija Srbije poražena je u Beogradu od Mađarske 2:1 u meču 5. kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Izabranici selektora Dragana Stojkovića bolje su otvorili meč i poveli autogolom Attile Szalaija poslije samo 10 minuta igre.

U narednim minutama imali su nekoliko opasnih napada, a veliku šansu u tim momentima promašio je Dušan Vlahović.

Mađari to kažnjavaju i do kraja prvog poluvremena dolaze do preokreta. Do vodstva stižu golovima Varge iz 34. i Orbana iz 36. minute.

Mogli su domaći do izjednačenja u 75. minuti, ali je stativa spasila goste na stadionu Rajko Mitić.

Još jednu dobru priliku propustio je realizirati Gudelj za Srbiju u sudijskoj nadoknadi drugog poluvremena, a do kraja prijetio je i Milinkovi-Savić glavom, ali promjene rezultata nije bilo.

Mađari su lideri grupe G sa 10 bodova, slijedi Srbija sa tri manje. Crna Gora je treća sa 5 bodova, a Bugarska i Litvanija imaju po dva.