Scene s terena

Šta će nam VAR: Fudbaleri Borca okružili sudiju i ubijedili ga da promijeni odluku, on to i uradio!

Fudbaleri banjalučkog Borca sinoć su na Gradskom stadionu u Banjaluci savladali mostarski Velež sa 2:0 u okviru devetog kola m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Asmir Suljić je nesmotrenim prekršajima zaradio dva žuta kartona, u sedmoj i 17. minuti, pa mu je sudija Aleksandar Njegomirović pokazao put u svlačionicu. Borac je krenuo ofanzivnije sa igračem više, ali do kraja prvog poluvremena nije bilo promjene rezultata.

Međutim, nastavak je donio pogodak. Igrala se 51. minuta kada je bivši reprezentativac BiH Zoran Kvržić postigao spektakularan pogodak sa distance za 1-0.

U samom finišu utakmice glavni arbitar Aleksandar Njegomirović je dosudio korner za Velež. Uslijedio je protest igrača Borca, a potom je Njegomirović poništio odluku i dosudio gol aut…

Za 2:0 pogodio je Stojan Vranješ u 93. minuti iz očiglednog ofsajda koji su vidjeli svi osim pomoćnog sudije Radislava Kačavende.