Veliki preokret protiv PSV-a. Englezi izborili prvo evropsko polufinale u klupskoj historiji

Preokretom u Eindhovenu protiv nizozemskog PSV-a i pobjedom od 2:1 nogometaši engleskog Leicestera kao prvi su se plasirali u polufinale Konferencijske lige.

Nakon što je prva utakmica završila bez golova, u uzvratu je PSV kao domaćin poveo u 27. minuti. Strijelac je bio Izraelac Eran Zahavi koji je spretno, potpuno iskosa, pogodio suparničku mrežu.

Sve do završnice PSV je čuvao prednost i plasman u polufinale, ali onda se dogodio potpuni preokret. U 77. minuti je Ayoze Perez sjajno prevario suparničkog igrača i idealno uposlio Maddisona, koji pogađa za izjednačenje na 1:1, a u 88. minuti gosti su kreirali preokret.

Portugalac Ricardo Pereira je tada pogodio za 2:1 i prvo polufinale Leicestera u nekom evropskom natjecanju u klupskoj povijesti, prenosi HRT.