Pobijedio Rubljova

Drama pa preokret: Đoković u finalu Pariza!

Novak Đoković uspio je da preokrene i da pobijedi Andreja Rubljova sa 2:1 (5:7, 7:6, 7:5) u polufinalu turnira u Parizu poslije tri sata velike borbe i drame. Izgledalo je na početku da će ovo za Novaka biti lak posao. Odmah je napravio brejk, a onda je pokazao da prvi servis neće biti problem, kao što je to bilo na startu meča protiv Runea, ali u odlučujućim trenucima napravio nekoliko grešaka i dao je šansu Rusu da izjednači (1:1).

Od tog trenutka je Rubljov podigao igri, poveo je i Novak je sve vreme jurio njegovu prednost, a prema svemu što smo gledali na terenu mogli smo da zaključimo da se ozbiljno mučio.

Nije ga htio bekend i nije ličio na sebe, pravio je neiznuđene greške, do kraja seta ih je imao šest više od Rusa (8:2), koji je u tom dijelu igre imao i pet vinera više (19:14). Sve dobro u Novakovoj počinjalo je i završavalo se sa servisom. Bolje je riternirao Rus, imao je više uspjeha na mreži, a Đoković je mučne trenutke uspijevao da prebrodi zahvaljujući početnom udarcu. Tako se gem za gem igralo do pet pet, a onda je Andrej svoj servis gem lako dobio, a set je osvojio kada je oduzeo Novaku početni udarac poslije velike borbe.

Opet je Rus servirao prvi i opet je Novak sve vrijeme jurio njegovu prednost. On je nastavio da dobija lako svoje servis gemove, nije se mnogo umarao, ali je srpski as konačno na trenutke počeo da liči na sebe, što je unijelo neizvijesnost u meč.

Počeo je dobro da riternira, što je unijelo nervozu kod Rusa, počela je da se vodi velika borba i u gemovima kada je on imao početni udarac, ali je svaki put uspijevao da pronađe posljednja dva udarca i da mu ne dozvoli brejk, sa kojim je bio suočen četiri puta.

Zaigrao je bolje na mreži srpski as, tjerao je protivnika na neiznuđene greške, ali je Rus i dalje iz rukava izvlačio vinere, koji su ga spasavali.

Vodio je Rubljov sa 6:5, kada je Novak zaigrao najbolje. Prepustio mu je jedan poen u tom gemu i obezbijedio je taj-brejk, u kom je bio apsolutno dominantan.

Nakon što su razmijenili servis vinere, Đoković je odservirao as, a onda je napravio mini-brejk i poveo sa 3:2. Do kraja je samo jedan poen prepustio protivniku, sjajnim prvim udarcima je, uz nevjerovatan ritern, meč uveo u treći set. U taj-brejku je bilo 7:3.

Počeo je treći i set i vođena je ista borba, ali je ovoga puta bila razlika što je Novak prvi poveo. Silovito je krenuo, sa nulom je dobio svoj servis gem, a kada je protivnik imao prednost početnog udarca nastavio je da ga muči.

Imao je pri rezultatu 2:1 lijepu šansu za brejk, došao je do dvije prilike, ali ih je prokockao zbog svoje greške, pa je peti igrač sveta izjednačio.

Teniseri su nastavili da igraju sigurno svoje servis gemove. Đoković je bolje riternirao i na prvi i na drugi servis, ali od tog trenutka nije imao više šansu mu ugrozi servis. Djelovao je Rus na startu seta umornije, činilo se da je na njega veliki trag ostavio kraj drugog dijela igre, ali je uspio da se podigne i da nastavi sa egal igrom.