Premijer liga BiH

Nepisano pravilo bh. fudbala: Protiv Borca uglavnom ne igra 11, već 10 igrača. Tako je i Veležu večeras

Borac u Banja Luci dočekao Velež

Borac i Velež u ovim trenucima u Banjaluci igraju meč devetog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine, a rezultat nakon prvih 45 minuta glasi 0:0.

Oba tima su na početku utakmice imala solidne prilike da stignu do vođstvo. Prvo je Borac zaprijetio preko Jove Lukića u petom minutu, a u 12. minutu Mihael Mlinarić pokušava kod gostiju.

Velež je nedugo nakon toga ostao sa igračem manje, kada je drugi žuti karton zbog oštrog starta dobio Asmir Suljić, pa je mostarski tim od 20. minuta ostao sa igračem manje.

Nakon toga, u 27. minutu vidjeli smo i najbolju šansu na meču. Borac je imao slobodan udarac sa 20-ak metara, a loptu je namjestio Srđan Grahovac, opalio po golu, ali je Osman Hadžikić vrhovima prstiju zakačio loptu i uz pomoć prečke sačuvao mrežu netaknutom.

Imao je Hadžikić još jednu odličnu odbranu nekoliko minuta kasije, kada je fantastično odbranio pokušaj Jovana Nišića iz neposredne blizine. U nastavku je Borac kontrolisao posjed, ali mreže su ostale netaknute do kraja prvih 45 minuta, piše Meridian.