SPEKTAKL

Nevjerovatna utakmica na Kupu nacija. Ludi preokret i suze legendarnog igrača

Kamerun je u zadnje kolo ušao sa samo jednim bodom, a Gambija nije imala nijedan

Kamerun se u nevjerojatnoj utakmici 3. kola skupine C Kupa nacija spasio od ispadanja pobjedom 3:2 protiv Gambije i plasirao se u nokaut fazu natjecanja. Jedan od favorita za naslov bio je u bezizlaznoj situaciji, ali se u ludoj završnici ipak dočepao pobjede.

Kamerun je u zadnje kolo ušao sa samo jednim bodom, a Gambija nije imala nijedan. I jednima i drugima igrala je samo pobjeda za nastavak natjecanja, a Kamerun je poveo u 56. minuti lijepim golom Toko Ekambija. No, Gambijci se nisu predavali pa su u 72. minuti izjednačili preko Jallowa da bi pet minuta prije kraja senzacionalno poveli nakon fantastične akcije i gola Colleya.

Bila su to prva dva gola Gambije na čitavom turniru i činilo se da će kreirati senzaciju, ali je Gomez tri minute prije kraja skrenuo loptu u vlastiti gol za 2:2. Kamerun je navalio po pobjedu i do nje je došao u 91. minuti kad je Wooh glavom pogodio za 3:2. U trećoj minuti nadoknade Sanneh je poput Maradone rukom zabio za 3:3, ali mu je VAR poništio gol i Kamerun je preživio.

Predsjednik kamerunskog nogometnog saveza Samuel Eto'o na nogama je u VIP loži gledao utakmicu, a potom se spustio u svlačionicu. Izgrlio je sve igrače i onda se slomio pod emocijama te zaplakao. Kamerun će u osmini finala igrati protiv Nigerije.