Liga prvaka

PSG ubjedljivo slavio protiv Milana: Sedmostruki prvak Evrope na dnu tabele

Večeras je kompletirano treće kolo nogometne Lige prvaka, a najveći derbi odigran je na Parku prinčeva gdje je Paris Saint Germain rezultatom 3:0 savladao Milan.

Najuzbudljivija i najkvalitetnija grupa do posljednjeg kola i posljednjeg boda bit će interesantna, a takva je situacija i nakon današnjih utakmica.

Nogometaši PSG-a iskoristili su prednost domaćeg terena i u vrlo dinamičnoj utakmici savladali Milan rezultatom 2:0. Počelo je otvoreno s obje strane i oba rivala imala su po nekoliko prilika.

U 32. minuti Rossoneri su na svojoj koži osjetili šta sve Kylian Mbappe može da uradi. Sjajni francuski napadač nakon lijepog driblinga postiže gol i dovodi PSG u vodstvo.

Na odmor se otišlo rezultatom 1:0, a onda je Randal Kolo Muani u 53. minuti udvostručio prednost i doveo PSG na korak od trijumfa.

Tada je Milan krenuo na sve ili ništa, a dvije sjajne prilike imali su Olivier Giroud i Rafael Leao. Ipak, Rossoneri nisu uspjeli postići gol kojim bi se vratili u igru, piše Klix. Do kraja je PSG uspio čak i razbiti Milan golom Lee Kang-Ina za konačnih 3:0.

Tako je PSG skočio na čelo tabele sa šest bodova, dok Milan ima samo dva nakon prva tri kola.