da li je bio ofsajd

Sarajevo primilo gol u sudačkoj nadoknadi i ostalo bez pobjede u Banjoj Luci

(Foto: FK Sarajevo)

Fudbaleri Sarajeva su u derbiju dva vodeća kluba na tabeli Premijer lige Bosne i Hercegovine kao gosti u Banjoj Luci do 95. minute vodili sa 1:0.

No, onda su primili pogodak i ostali bez tri boda.

Bio je to zaostali meč drugog kola Premijer lige nakon kojeg je bordo tim ostao pet bodova minusa za vodećim Banjalučanima.

Borac sada ima 25, a Sarajevo 20 bodova. Oba tima su odigrala po deset utakmica.

Poveli iz kontre

Sarajevo je postiglo pogodak nakon odličnog kontranapada u 68. minuti. Ajdin Hasić je rutinski završio akciju nakon što ga je uposlio Nemanja Anđušić, na oduševljenje grupe gostujućih navijača koji su tokom utakmice stigli na Gradski stadion u Banjoj Luci.

Ofanzivnom veznjaku turskog Besiktasa, koji je na Koševo došao na posudbu, ovo je bio već četvrti gol u dresu Sarajeva.

Začudo - sudačka pištaljka za ofsajd ili faul ili nešto treće kod ovog gola nije se oglasila. Jer, sudački kriterij bio je takav da je gostima maltene svaki čvršći pogled karakteriziran prekršajem.

Jedan od rijetkih koji na to nije navikao bio je Simon Rožman. Neupućeni Slovenac na klupi Sarajeva burno je gestikulirao na pojedine sudačke odluke u prvih 45 minuta.

Prekinuta serija

No, očito je vidio koliko je sati pa je u nastavku mnogo mirnije prihvatao odluke arbitra, svjestan da na taj segment ama baš nikako ne može utjecati.

U nastavku su domaći pritiskali i iz velike gužve i u debeloj nadoknadi vremena uspjeli ugurati loptu u mrežu nakon šuta Zorana Kvržića. Ostaje pitanje da li je bio ofsajd?

Borcu je ovo bio prvi remi nakon serije od osam uzastopnih prvenstvenih pobjeda.

Nešto ranije, danas je odigran još jedan derbi i to onaj mostarski. U odgođenom duelu 3. kola Zrinjski na stadionu Pod Bijelim brijegom nije dozvolio iznenađenje protiv Veleža (3:0).

Zrinjski je sada drugi na tabeli sa 21 bodom (9 utakmica), jer je prestigao Sarajevo. Velež je peti sa 17 bodova (10 utakmica). Četvrti je Široki Brijeg (19 bodova, 9 utakmica).