Liga nacija: Hrvatska u Splitu remizirala protiv Francuske

Fudbalska reprezentacija Hrvatske remizirala je u ponedjeljak protiv Francuske rezultatom 1:1 u utakmici drugog kola grupe 1 "A" UEFA Lige nacija, javlja Anadolu Agency (AA).

Hrvatska je na splitskom Poljudu dočekala goste iz Francuske. U prvom poluvremenu nije bilo golova, a gosti su poveli u drugom poluvremenu, pogotkom Adriena Rabiota u 52. minuti.

Ipak, Hrvatska se nije predala, Andrej Karamatić je fauliran u kaznenom prostoru u 81. minuti, nakon čega je sudija pokazao na bijelu tačku. Karamatić je bio precizan i donio "vatrenima" izjednjačenje, što je bio i konačan rezultat susreta.

U istoj grupi u toku je utakmica između selekcija Austrije i Danske počela sa zakašnjenjem zbog nestanka struje na stadionu.

Snage su večeras odmjerile i reprezentacije Islanda i Albanije, u grupi 2 "B" Lige nacija, a susret je okončan bez pobjednika rezultatom 1:1.

U grupi 3 "C" Lige nacija Bjelorusija i Azerbejdžan su također remizirali rezultatom 0:0, a u istoj grupi Slovačka je poražena od Kazahstana rezultatom 0:1.

Latvija je u grupi 1 "D" Lige nacija slavila minimalnu pobjedu 1:0 protiv gostiju iz Lihtenštajna, a i drugom susretu ove grupe remizirale su selekcije Andore i Moldavije rezultatom 0:0.