Šokantan preokret u finalu NBA lige. U noći u kojoj je pao rekord Celticsi razbili Warriorse

Košarkaši Boston Celticsa poveli su u finalnoj seriji NBA lige (igra se na četiri pobjede) protiv favoriziranih Golden State Warriorsa.

Celticsi su u gostima slavili kod Warriorsa sa 120:108 prvenstveno zahvaljujući fantastičnoj posljednjoj četvrtini koju su dobili s nestvarnih 40:16, prenose "Sportske novosti".

U posljednju dionicu igre Celticsi su ušli sa 12 poena zaostatka, a onda su pogodili prvih sedam "trica" u tom periodu igre. Ukupno su u posljednjoj četvrtini trice gađali 9/12, te su serijom od 17:0 potpuno preokrenuli rezultat.

Jaylen Brown odigrao je ključnu ulogu u tom periodu, a susret je završio sa 24 poena, 7 skokova i 5 asistencijja, dok je Derrick White upisao 21 poen, od čega je njih 15 zabio iz trica.

Najefikasniji igrač Bostona bio je Al Horford koji je postigao 26 poena uključujući 6 trica, dok se zvijezda momčad Jayson Tatum mučio i susret je završio s 12 poena i šutom 3/17, ali i 13 asistencija.

Ekipe su kombinirano u utakmici postigle čak 40 trica, čime je srušen rekord NBA finala koji su držali Warriorsi i Cleveland Cavaliersi (35 trica) iz 2017. godine.

Stephen Curry fantastično je krenuo u utakmicu, zabio 21 poen samo u prvoj četvrtini (6/8 trice), a susret je završio sa 34 poena. Andrew Wiggins dodao je 20 poena za Warriorse, a Klay Thompson 15.

Druga utakmica serije na rasporedu je u nedjelju, također u San Franciscu.