Andy Murray slavio u nevjerojatnom meču koji je završio u 4 sata ujutro

Peterostruki finalist u Melbourneu i bivši svjetski "broj 1", Britanac Andy Murray (ATP, 66.) plasirao se u treće kolo Australian Opena.

Murray je savladao u nevjerovatnom meču australskog tenisera Thanasija Kokkinakisa (ATP, 159) sa 4:6, 6:7, 7:6, 6:4, 7:5 nakon pet sati i 45 minuta igre. Dvoboj je završio u 4.05 sata po lokalnom vremenu.

Prva dva seta otišla su na stranu 26-godišnjeg Australca. No, Murray je bolji u tie-breaku trećeg seta, u kojemu je Kokkinakis vodio 5:2 i servirao za meč. Vratio se Murray u igru.

U četvrtom setu presudio je jedan break i 35-godišnji Britanac, koji je dva dana ranije igrao također pet setova, poravnava rezultat.

U odlučujućem petom setu Murray radi break u 11. gemu. Kasnije završava meč na svom servisu. Samo je prvi set u dvoboju trajao manje od jednog sata i to 53 minute, prenosi HRT.

Zanimljivo, ovo nije bio meč s najkasnijim završetkom u historiji Australian Opena. To će i dalje ostati dvoboj trećeg kola 2008. godine.

Tada su 4.34 sata ujutro po lokalnom vremenu svoj meč završili Lleyton Hewitt i Marcos Baghdatis.

S druge strane, ni po trajanju ovo nije najduži meč na Australian Openu, već drugi najduži. Finale 2012. godine Novak Đoković i Rafael Nadal igrali su pet sati i 53 minute.

Sljedeći Murrayev protivnik je Roberto Bautista Agut. Španac je 24. nosilac na turniru.