Mourinho doživio šok u Kupu Italije, Tahirović igrao od prve minute

Ubica divova Cremonese ponovo je to učinio. Savladao je klub iz Cremone favoriziranu Romu sa 2:1 na njenom stadionu Olimpicu i zakazao svoje prvo polufinale nogometnog Kupa Italije od 1987. protiv Fiorentine.

Prvo je Romin igrač Marash Kumbulla uhvaćen kako drijema na centru. Cyriel Dessers ga je "opljačkao" i sprintao prema golu. Onda ga je srušio Rui Patricio za jedanaesterac.

Bio je to žuti karton za golmana Rome. Nije dobio crveni jer su se neki defanzivci Rimljana vratili na vrijeme. Cyriel Dessers je udarcem sa bijele tačke pogodio mrežu.

Roma je opet jeftino primila gol. To je toliko razljutilo Josea Mourinha da je slavni portugalski trener napustio teren nekoliko minuta prije poluvremena.

Mourinho je napravio četiri izmjene na odmoru. Noi, umjesto da Roma proradi, Cremonese je umjesto toga udvostručio vodstvo u 49. minuti.

Charles Pickel je šutirao, a Zeki Celik loptu slučajno skrenuo u svoju mrežu. Bilo je to 0:2.

Roma je smanjila preko Andree Belottija u četvrtoj minuti sudačke nadoknade. Prekasno da dostigne zaostatak.

Potencijalni reprezentativac Bosne i Hercegovine Benjamin Tahirović igrao je od prve minute za Romu, Teren je napustio u 57. minuti, kada ga je zamijenio napadač Tammy Abraham.

Mogao je Tahirović iz voleja postići svoj prvi gol u dresu "Vučice". Međutim, golman Cremonesea Mouhamadou Sarr to je spriječio.