Željezničar pobjedom protiv Sloge proslavio 101. rođendan kluba

Željezničar obradovao navijače i pobjedom protiv Sloge (1:0) proslavio 101. rođendan kluba.

Već od prve minute Željezničar je napravio veliki pritisak, imali su prilike preko Amoaha i Santosa, ali to nije urodilo plodom.

Gosti su se sa druge strane probudili pa su i oni prijetili preko Radića i Kulenovića.

Najveću priliku za domaće propustio je Janković koji se nakon dodavanja Kulenovića našao sam pred Benderom koji se sjajno reagovao i odbranio udarac.

Štilić je u 31. minuti uposlio Amoah koji je šutirao, ali je golman gostujeće ekipe odbranio njegov udarac. Tri minute poslije opet je u akciji učestvovao Štilić koji je izveo korner, a šut Santosa je završio pored gola.

Santos je oboren na nekih osamnaest metara od gola, raspoloženi Štilić je obacio loptu, a Armin Hodžić glavom je zahtvatio loptu i pogodio mrežu Sloge i vodstvo Plavih od 38. minute.

Santos je probio po lijevoj strani nakon čega je pronašao Haračića koji je šutirao pored gola.

Vrijedi spomenuti da je Željezničar izveo devet kornera za poluvrijeme, dok je Sloga izvela šest.

Željezničar je bio bolji početkom drugog poluvremena, imali su priliku preko Haračića, ali je Dabić dobro reagovao.

Veliku šansu su imali Plavi u 54. minuti Drina je dugo vukao loptu, šutirao, međutim ponono Dabić spašava goste. Četiri minute poslije Mekić je šutirao sa distance preko gola.

Mekić je ponovo pokušao u 68. minuti nakon što ga je Santos pronašao na vrhu šenaesterca, ni ovaj put nije bio precizan, piše SC.

Gosti su imali priliku u 80. minuti Zajić je pokušao sa velike distance, ali lopta odlazi preko gola.

Bekrić je šutirao u trećoj minuti sudijske nadoknade, ali sjajni Dabić je odbranio njegov udarac.

Željezničar je na kraju slavio sa 1:0 i ostao na diobi prvog mjesta, dok je Sloga sa porazom ostala na sedmoj pozicji.